Glendronach 14 Virgin Oak Finish

Bourbon etkisi yüksek viskilerden hoşlanıyorsanız zannederim Glendronach 14 Virgin Oak Finish çok seveceğiniz bir sunum olacak. Burunda meşeden gelen bourbon etkisinin hemen hemen tüm olası etkilerini hissetmek mümkün. Vanilya, karanfil, muz ve karamelize rayihaları yerli yerinde. Yeni ahşap kokusu çok belirgin. Kalemtraş ve hatta kitap kokusu var.

Damakta yumuşak ve ipeksi. Kolay içimli. ilk yudumda karanfil ve karamel etkisi gayet belirgin. Limoni lezzetleri yeşil çay ve nane gibi aromalar sunuyor. Alkolde infüze edilmiş nane limon içer gibi. İlk nefes sonrası dönen mineral lezzetleri karbonat tadında. Düz ve nebati bir lezzet. Çok baskın değil ama damaktaki bence ayırt edilen lezzet bu mineralli tatlar. Kireçte pişmiş yeşil domates gibi. Nötr ama topraksı ve nebati.

Bitişi orta uzunlukta. Bolca meşe ve vanilya rayihası mevcut. Fındıksı ve baharatlı lezzetleri sivri. Azar azar ısırıyor. 46%abv alkol seviyesinde ve sıcak bir hissiyatla bitiyor. Dört beş yudumda bir bol buz koyduğum soğuk sudan bir yudum içmek iyi geldi.

Her daim elimin altında olmasını isteyeceğim bir viski. Diğer tüm Glendronach sunumlarından farklı.