Glenlivet 17 Cask Strength 1996

Meşe kokusu, talaş ve marangozhane kokusu olarak belirgin. Portakallı/limonlu pralinler gibi meyvemsi çikolatalı kokular var. Cask Strength (Fıçı Sertliği) olmasına rağmen burunda neredeyse hiç alkol kokusu almadım. Bir kaç damla su ilavesi sonrası açığa çıkan, ıhlamur ve akşam sefası gibi kokularını çok beğendim. Mobilya cilası gibi bir miktar hoş sentetik kokular da veriyor. Bourbon fıçıdan gelen karakteri tatminkâr.

Damağı vuran tatlı aromalar lokum ve karamelize ceviz lezzetleri veriyor. Bergamot. Çok kıvamlı, dengeli. Hindistan cevizi, koko kurabiyesi ve lavanta aroması. Havalandıkça erik kurusu ve gün kurusu tatları da vermeye başladı. Birinci sınıf bir damağı var.

Bitişte biberli lezzetleri ön planda. Şarabi bir burukluğa sahip. Sanki sıcak şarap içmiş gibi bir hissiyat bırakıyor. Su eklendiğimde bitiş kısaldı.

Glenlivet 17 Cask Strength Edition 1996 aklımı başımdan aldı. Müthiş dengeli, birinci sınıf işçiliğe sahip bir viski. 55.7% abv alkol seviyesinde, sürprizlerle dolu. Sadece 3-4 damla su eklenmesini tavsiye ediyorum. Havalandırmak çok olumlu sonuç veriyor. Eğer bir yerlerde bulan, gören olursa haber vermenizi rica ediyorum viskidefterim@gmail.com