SMWS 7.118

İyi bir Longmornun kokusu sıradışıdır ve aklınızı başından alabilecek güçtedir. Her yönüyle bu önermemi güçlendiren bir sunum.
İlk nefesle birlikte burnumda çiçekler açtı, bahar geldi. Hanımeli, bal, karamelize tatlı rayihalar ve iştah açıcı floral kokular bütünü. Açık havada dağda, kırlarda, yeşillikler arasında yürüyüşe çıkmış gibiyim. Havalandıkça açığa çıkan topraksı yüzü kahve ve meşe aromaları taşıyor. Enfes.

Burundaki bu güzel etkilere ilk yudumda baharatlı aromalar da eşlik etmeye başlıyor. Acı lezzetleri çiğneme hissiyatı uyandırır. Tarçın ve vanilya çok belirgin. Meşe lezzetlerine eşlik eden pralin tatları ile müthiş. Alkol seviyesi 59.1%abv. Isırgan alkol lezzeti yok ama likörlü ve kurutucu etkisi gayet oturaklı. Biraz su ilavesi ile bu etkiden kurtulmak mümkün ama ben her iki halini de çok sevdim. Malt karakteri pastane mamülleri gibi. Bisküvi tanımlayıcı malt lezzeti olur benim için. Çok yönlü, tam anlamıyla binbir surat bir viski.

Uzun bitişi ardçıl lezzetleri ile bir kaç kez şaşırttı. Damak ve burundaki tüm aroma ve koular tek tek resmi geçit yapar gibi… Ayakta selamlıyorum hepsini.

Bu şişenin adı: Long Johns and velveteen smoking jackets. SMWS tarafından Longmorn damıtım evinden seçilmiş. Tek fıçıdan şişelenmiş ve 224 şişe olarak piyasaya sürülmüş. 59.1%abv fıçı sertliğinde. 17.Eylül.2002 tarihinde damıtılmış 2014’de şişelenmiş yaklaşık 12 yaşında. Daima sevgi saygı ve hürmetle hatırlayacağım bir şişe olacak.